Історія

Сергій Харчук разом з сином Антоном багато років був глядачем та учасником на різних міжнародних спортивних подіях в Європі. Участь в австрійських та італійських аматорських перегонах надихнули Сергія на заснування “Київської Сотки“ – велоперегонів для всіх бажаючих. Тим більше, що на момент створення вже багато років успішно існувала “Одеська Сотка” та інші веломарафони.

Ідея була підтримана командою однодумців та колег з УГК та “Рутенії-Тур”.

Приємно зазначати, що вже в першій “Київській Сотці” 2014 року взяло участь понад 800 учасників. Урочистий старт на проспекті Перемоги, біля Пушкінського Парку, та феєричний фініш на Контрактовій Площі назавжди запам’ятаются учасникам перегонів. Варто зауважити, що востаннє проспект Перемоги для велозмагань перекривали в середині 80-х років.
ДАЇ Києва та області, швидка допомога, волонтери на машинах супроводу забезпечили високий рівень безпеки для учасників.

Член професійної континентальної команди “Amore&Vita” Артем Топчанюк щиро дякував організаторам та зазначив, що такого рівня змагань в Україні давно не проводилось.
Свої високі оцінки дали відомі ветерани велоспорту та іноземні гості ,серед яких посол США Джефрі Паєт, який показав дуже пристойний результат в своїй віковій категорії.

Друга “Сотка” (2015р.) проходила по дуже мальовничому маршруту, який пролягав в тому числі через відомі обласні курортні містечка: Ірпінь, Буча, Ворзель.

Дощ не тільки не відлякав учасників, але й додав своєрідної родзинки, став своєрідним викликом. Чисельні фото темпераментних змагань під дощем прикрашають фотогалереї багатьох користувачів мереж та розвішані в офісах учасників та спонсорів. Серед почесних учасників варто відзначити легендарного голландського велосипедиста Леона ван Бона (срібного призера Барселонської олімпіади, переможця багатьох етапів Тур-де-Франс та Джіро де Свіс) та Володимира Старчика (чемпіона України, багаторічного члена італійської команди “Amore&Vita”.
Леон ван Бон, що не так давно завершив професійну кар’єру, добряче вмотивував молодих українських гонщиків, тримав інтригу до самого кінця. Фінішував четвертим та зайняв перше місце в своїй категорії групи “Elite”. Серед учасників були велолюбителі з Голландії, Німеччини, Чехії та той самий харизматичний американський посол Джефрі Паєт, який в свої 59 років кинув виклик багатьом молодим конкурентам.

Фініш та нагородження з концертом пройшли на Площі Знань Київської Політехніки (КПІ), що гостинно надала територію для “мажорного” свята велоспорту.
Київська Сотка щороку набирає обертів. Це проект з душею, той, що дарує радість та незабутні миті як учасникам, так і вболівальникам. Тому маємо намір щороку ставати ще кращими, ще більш масовими та залучити ще більше людей до екологічного виду транспорту та здорового способу життя!